Torty na zamówienie- gdzie szukać, gdy mieszka się w mieście Katowice?

Tort jest pięknie zdobionym ciastem deserowym, przekładanym słodką masą. Ten deser, zważywszy na trudność jego wykonania, przeznaczony jest do celebrowania naprawdę wyjątkowych okazji takich jest ślub, chrzest, I Komunia Święta, okrągła rocznica, ale i częstszych pokroju urodzin lub imienin. Czasem ciężko się zdecydować, jaki tort wybrać na konkretną okazję.

Tort- skąd ten zwyczaj przyszedł do Katowic i innych rejonów Polski?


Zacznijmy od podziału, który językowo w Polsce się nie przyjął, choć doskonale odnajduje się w krajach anglojęzycznych. W Polsce torty na specjalne, jednorazowe okazje noszą to samo miano, co ciasta na imprezy cykliczne, a więc obejmują bardzo dużo typów ciast. W Wielkiej Brytanii panuje już jednak rozróżnienie na torty (z ang. torte) i specjalne ciasta (z ang. np. birthday cake, wedding cake), co lingwistycznie wskazuje na rodzaj wypieku. Przyjmijmy za wytyczną: im rzadziej ktoś obchodzi taką imprezę i im rzadziej ona występuje ogólnie, tym bardziej wyszukany powinien być tort. Torty na zamówienie Katowicehttp://tortyjakmarzenie.pl/Katowice-torty– realizują na wszystkie typy imprez i z pewnością cukiernicy pomogą nam wybrać, albowiem można przesadzić w obie strony- zarówno z tortem zbyt okazałym, jak i zbyt skromnym.
Im bardziej wyszukany tort, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie „wysoki”, tj. budowany na specjalnych stelażach lub paterach. W przypadku tortu takiej budowy, rozejrzyjmy się za cukiernikiem w Katowicach składającym takie deserowe konstrukcje na miejscu – nie ryzykujmy własnymi, niesprawdzonymi w tym zakresie, zdolnościami manualnymi. Ciekawą, coraz popularniejszą wariacją, są torty piętrowe z babeczek, tj. babeczki ułożone na kolejnych piętrach tortowej piramidy, którą wieńczy małe ciasto o kształcie kilku zespolonych babeczek.

Torty- jakie cieszą się popularnością w mieście Katowice?

Bardzo dużą popularnością cieszy się w Katowicach tort typu „naked”, nieposiadający z zewnątrz śmietanowego czy lukrowego przybrania w formie jednolitej polewy. Estetycznie wykonane ciasto biszkoptowe lub biszkoptowo-tłuszczowe z widocznym przełożeniem z masy zdobione wyłącznie fragmentarycznie cukrem pudrem, owocami lub jadalnymi ozdobami tworzy ciekawie wyglądającą całość. Dekoracyjne zdobienia tortu „naked” mogą być oczywiście śmietanowe lub lukrowej, jednak muszą bawić się z konwencją równo ułożonej warstwy zewnętrznej eksponując to, co zazwyczaj ukryte- wnętrze tortu.

Smak jest kwestią indywidualną, jednak zamawiając tort na imprezę musimy uwzględnić „statystyczny smak” naszych gości. Najpopularniejszymi w Katowicach smakami są od lat śmietankowy, czekoladowy i kawowy oraz torty z owocami sezonowymi. Jeśli goście otwarci są na mniej typowe smaki, możemy w sezonie letnim eksperymentować z miętą lub słodką limonką, a w zimowym z ciężkim musem borówkowym (jagodowym) lub wiśniowym z orzeszkami w środku. Dla gości niebojących się czegoś naprawdę przełamującego schematy, możemy znaleźć w Katowicach tort o smaku mandarynki, kiwi, dyni. Taki przekrój różnorodności smaków powinien pomóc nam zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagających pod względem kulinarnym gości.