Czy programista tworzący oprogramowanie dla hoteli to intratny zawód?

Znalezienie ścieżki kariery nie jest prostym zadaniem. Wie o tym wielu młodych ludzi. Warto zastanowić się nad zostaniem informatykiem lub programistą. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie jeszcze inne opcje masz do wyboru.

Nie szukaj pracy po studiach…

Studenci informatyki należą do szczęśliwej grupy, która nie musi martwić się o zatrudnienie po studiach. Wielu z nich zaczyna karierę zawodową już podczas studiów. Niektórzy z nich pracują na część etatu, a inni realizują samodzielne zlecenia. Czym możesz zająć się po studiach jak student informatyki? Istnieje wiele ścieżek kariery. Niektórzy decydują się na pracę nad projektowaniem oprogramowania. Może to być na przykład oprogramowanie dla hoteli lub placówek medycznych. Istnieje jednak wiele innych opcji, jeśli programowanie to nie Twój świat.

Bycie grafikiem jest intratnym zawodem

Jeżeli interesujesz się grafiką, zwracasz dużą uwagę na szczegóły i czcionki, być może zainteresujesz się projektowaniem stron internetowych. Wszystkie potrzebne do tego narzędzia, takie jak znajomość HTML, CSS, JavaScript czy standardów kodowania masz właściwie w jednym palcu. Jedyne, w czym prawdopodobnie będziesz musiał się podszkolić to sama w sobie grafika i programy do jej projektowania. Na szczęście istnieje wiele kursów internetowych, które pozwolą Ci zgłębić tajniki dobrego dizajnu oraz pomogą przyswoić podstawy obsługi programów graficznych.

A może przyszłość to bycie programistą?

Niektórzy informatycy decydują się wykorzystać swoje umiejętności poza zawodem. Na szczęście umiejętności logicznego myślenia i wiedza matematyczna, którą zdobyłeś otwiera drogę dla wielu zawodów. Jeśli pasjonujesz się czymś konkretnym, możesz rozważyć szeroką ofertę studiów podyplomowych, które otworzą Ci drzwi do nowej specjalizacji. Wielu studentów zostaje również programistami. Znasz zapewne podstawy, a być może i zaawansowane zagadnienia związane z programowaniem. Możesz zacząć od poszukiwania stażu jako programista lub zdecydować, że chcesz się specjalizować w określonym języku programowania. W tym wypadku może czekać Cię trochę samodzielnej nauki. Kiedy jednak posiądziesz już potrzebną wiedzę, możesz realizować bardzo interesujące zlecenia, takie jak na przykład oprogramowanie dla hoteli, sklepów, bibliotek, przychodni lekarskich lub projektować modne ostatnio aplikacje mobilne.