Co to jest POS i czemu przez wielu jest uważany jako klucz do sukcesu?

Jesteś właścicielem restauracji lub innego lokalu gastronomicznego? Nie wiesz, co to jest POS? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie. Przeczytaj go i zobacz, czym jest POS i dlaczego warto na niego postawić.

Co to jest POS?

Branża gastronomiczna od kilku lat bardzo prężnie się rozwija. Nie tylko przybywa coraz więcej kucharzy, a Polacy chętniej gotują oraz oglądają programy kulinarne, ale też restauracje się rozwijają pod względem technologicznym. Ostatnio bardzo modne stały się systemy POS. A co to jest POS? Jest to program, który służy przede wszystkim do prowadzenia szybkiej, a zarazem efektywnej sprzedaży. To wszystko odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, dzięki czemu wystarczy zaledwie parę ruchów, aby proces sprzedaży odbył się bez żadnego problemu.

Czemu warto zainwestować w oprogramowanie do gastronomii?

System POS ma bardzo wiele zalet. Nie tylko usprawnia i znacznie skraca proces sprzedaży, ale też jest niezbędnym narzędziem każdego kelnera, menagera, a nawet kucharza. W jaki sposób? Przede wszystkim ma on wiele przydatnych funkcji, takich jak: wprowadzanie i modyfikowanie rachunków oraz zamówień. Poza tym jest to idealne rozwiązanie, które rozwiąże problemy z współpracą na linii sala-kuchnia. Dzięki oprogramowaniu POS kucharz może nie tylko dobierać, ale też drukować zamówienia wraz z dodatkowymi informacjami dla kuchni. Poza tym ma on opcję ustalania czasu wydawania potraw w kuchni i barze. To znacznie ułatwia pracę tych dwóch działów i eliminuje napięcia między kelnerami, a szefem kuchni. Ponadto kelner przychodzi jedynie po odbiór zamówień, więc więcej czasu spędza na sali, a co za tym idzie, może poświęcić więcej uwagi klientom, co przekłada się na lepsze oceny Twojego lokalu.

Program lojalnościowy w Twojej restauracji

Bardzo modne stały się programy lojalnościowe. Nic w tym dziwnego. Zwiększają one zyski restauracji, a dodatkowo przyciągają stałych i nowych klientów do lokalu. Doskonale wie o tym producent systemów POS. Z tego też powodu oprogramowanie zostało skonfigurowane w taki sposób, by mogło współpracować z aplikacjami potrzebnymi do prowadzenia programu lojalnościowego. Dzięki temu możesz mieć w swojej restauracji karty lojalnościowe i system zbierania punktów. Nie zastanawiaj się co to jest POS, tylko na niego postaw. W ten sposób otworzysz sobie drzwi do sukcesu.