Naked cake, czyli czas na piękne torty!

Torty weselne zawsze są i przynajmniej były do pewnego czasu, bardzo zdobione, ubrane w dużą ilość kwiatów z wieńczącą szczyt tortu parą młodą. Dzisiaj popularne stały się również torty minimalistyczne, smaczne, skromne i przeznaczone dla minimalistów, tzw. naked cake – http://tortyjakmarzenie.pl/naked-cake.

CO OZNACZA NAKED CAKE?

Z angielskiego naked oznacza nagi, trudno jednak jest mówić o nagim torcie, w tym przypadku oznacza to ciasto, czyli weselny tort, pozbawiony różnego rodzaju dekoracji. Takie torty też są piękne, też mają swój urok, jednak bardziej są zdrowsze i bardziej skupiają uwagę na tym z czego są zrobione. Torty weselne typu naked cake są dzisiaj prawdziwą konkurencją dla wielkich i ciężkich tortów weselnych. Dzisiejsza moda preferuje lekkie biszkoptowe blaty, lekkie i mało kaloryczne kremy, dużo sezonowych owoców i w ten oto prosty sposób powstaje nowoczesny i lekki tort gotowy na wesele.

MNIEJ, TANIEJ, ZDROWIEJ I LEPIEJ

Naked cake pozbawione są wykwintnych ozdób, jednak są to torty weselne o bardzo lekkiej konstrukcji, bardzo smaczne, a co za tym idzie tanie. Takie torty też mają kilka pięter, ozdobione są w bardzo ładny sposób sezonowymi owocami. Spotykamy więc torty z czarnej lub czerwonej porzeczki, truskawek, malin lub jeżyn.
Torty przypominają całe zagajniki leśnych owoców, mogą być zdobione zielonymi roślinami i szyszkami. Na lekkich tortach za dekorację robią beziki, makaroniki czy świeże kwiaty. Torty są lekkie, zachwycają swoją lekkością, kosztują taniej, są zdrowsze i nawet niejednokrotnie lepiej wyglądają niż wielkie i ciężkie torty weselne.

Naked cake to torty weselne pozbawione zbyt dużej ilości zdobień zrobionych z ciężkich kremów, które w rzeczywistości są bardzo ciężkostrawne.

SMAKI TORTÓW MINIMALISTYCZNYCH

Torty, które uważane są za lekkie ciasta, mają blaty biszkoptowe, są w wersji czekoladowej lub śmietankowej. Robione są z mniejszej ilości cukru i mniejszej ilości sztucznych dodatków. Doskonale zgrywają się z resztą dekoracji, która jest wybitnie naturalna. Dekorację taką łatwo jest dopasować do rodzaju danej imprezy, na którą szykowany jest tort.

Z robieniem takich tortów, najbardziej można poszaleć w sezonie, kiedy jest ogromny wybór sezonowych owoców, ale i poza sezonem też z łatwością można znaleźć inspiracje.

NIE TYLKO WESELNE

Minimalistyczne i obdarte z wszelkiego rodzaju ciężkich dodatków, torty mogą być też przygotowane na urodziny, imieniny czy jeszcze inne imprezy. Te niezwykle proste a przy tym bardzo smaczne ciasta, można przygotować na każdą imprezę. Zawsze doskonale się sprawdzą i zawsze znajdą amatorów, którzy zawsze stwierdzą, że tego rodzaju torty są niesamowicie smaczne.

FENOMEN TORTÓW NOWEJ GENERACJI

Dzisiaj nastał czas na piękne torty, te naturalne ciasta są proste, eleganckie i bardzo inspirujące. Im bardziej prosty tort tym większa wyobraźnia w jego udekorowaniu. Dekorowanie tortu w taki sposób, by był on jak najbardziej minimalistyczny, wymaga ogromnej wyobraźni. Dlatego tego rodzaju torty zyskują na popularności. Wydobywają z cukierników pokłady wyobraźni z ich najgłębszego wnętrza. Torty minimalistyczne dla minimalistów czasami wyglądają jak torty niedokończone, ile zatem gości weselnego lub urodzinowego przyjęcia, zdziwi się, że tort jest do końca nie udekorowany. Takie torty to niespodzianki, ciasta o wielkiej lekkości i ogromnej tajemniczości.

Prostota i minimalizm to główne zasady wykonania naked cake. Torty są piękne choć proste, sprawiają wrażenie niewykończonych ale są bardzo smaczne, mają proste dodatki i zwykłe elementy, a ich blaty nie zawsze do siebie pasują.

NAKED CAKE SPRAWDZA SIĘ ZAWSZE I WSZĘDZIE

To nieprawda, że przekonamy się do takiego tortu tylko wtedy, kiedy go spróbujemy. Ciasto jest tak wizualnie zaskakujące, że od razu przyciąga do siebie i każdy chce od razu go spróbować. Tego rodzaju torty idealnie nadają się na wesela rustykalne i na eleganckie imprezy czy klasyczne weselne przyjęcia.

Powoli zbliża się czas, kiedy torty weselne przejdą kompletną rewolucję.

Najbardziej modne i chwytliwe stanie się to co minimalistyczne i bardzo zdrowe.