Najlepsza odzież dziecięca wcale nie musi być najdroższa

Marketingowcy wmawiają nam, że jeżeli coś jest drogie, to musi być dobre. Dlatego często rezygnujemy z tańszych produktów, na rzecz tych droższych, licząc na to, że ich jakość będzie wyższa i będą dzięki temu dłużej nam służyły. Czy rzeczywiście sprawdza się to we wszystkich dziedzinach?

Ogromna marża na ubraniach

Niejedna osoba zastanawia się na pewno, dlaczego ubrania są tak drogie, w końcu jaki może być koszt kupna materiału, a następnie uszycia rzeczy, skoro w większości przypadków robią to maszyny? Okazuje się, że faktycznie nieduży, jednakże mnóstwo podwykonawców, przewoźników i innych osób, które mają styczność z produktem, zanim ten trafi w nasze ręce, sprawia, że cena produktu diametralnie rośnie, niezależnie od jej wartości. Tak samo wygląda odzież dziecięca. Co więcej, wiele producentów uważa, że jeżeli coś jest dedykowane dzieciom, to rodzice gotowi są zapłacić więcej, byle maluch był zadowolony i jeszcze dodatkowo podnoszą cenę.

Czy za metką idzie jakość?

Nie chcemy generalizować, ale w większości przypadków, jeśli kupujemy markowe ubrania, to możemy zapłacić więcej, tylko dlatego, że mają one przyszytą odpowiednią metkę. Niekiedy rodzice nie zastanawiają się nad jakością wykonania, doborem materiału czy nawet krojem, jeśli należy to do światowej marki, wtedy można zapłacić za to duże pieniądze. Nawet jeżeli mamy przed sobą ładniejszą odzież, ale wyprodukowaną dla firmy, która wcale nie jest znana, nierzadko rodzice zdecydują się na kupno tego produktu, który opatrzony jest odpowiednią metką.

Jak wybierać najlepsze produkty?

Okazuje się, że warto trzymać się rodzimych produkcji i ubrań, które pochodzą z polskich fabryk. Przede wszystkim materiały, które używają takie fabryki są zdecydowanie lepsze. Poza tym jakość wykonania zawsze będzie lepsza niż produktów, które pochodzą z chińskich czy nawet tajwańskich fabryk. Co bardzo ważne, projektują taką odzież dziecięca tak samo dobrzy projektanci, jak ci, którzy są w innych krajach, a dzięki temu, że znają upodobania klientów są w stanie stworzyć kolekcje niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Zwracajmy uwagę więc nie tylko na to, z jakiego kraju pochodzi producent ubrań, ale również gdzie są one szyte. Maluchy zasługują bowiem na najlepsze rzeczy, ale to wcale nie oznacza, że musimy na nie wydawać majątek.