Metody usuwania żylaków – jakie są najpopularniejsze?

Problemy związane z żylakami, dotyczą dużej liczby osób. Z uwagi na fakt, iż procesu tworzenia się żylaków nie można zatrzymać, najlepszym sposobem na pozbycie się tego problemu, jest ich usunięcie. W dzisiejszym tekście przedstawimy Ci sposoby na usunięcie żylaków. Więcej metod znajdziesz także pod tym adresem: http://alfamedycyna.pl/poznaj-metody-leczenia-zylakow/.

Usuwanie żylaków metody

Nowoczesną metodą usuwania żylaków jest zastosowanie lasera. Taki zabieg przeprowadzany jest przy użyciu znieczulenie miejscowego. Do żyły wprowadzone zostaje włókno laserowe. Po uruchomieniu lasera, włókno jest stopniowo wysuwane. Sam zabieg trwa około godziny i jest dla pacjenta bardzo komfortowy. Po jego zakończeniu pacjent może udać się do domu, a sama rekonwalescencja jest bardzo krótka. Jedynym ograniczeniem jest fakt, że zabiegu nie przeprowadza się u kobiet w ciąży oraz u osób, które borykają się ze stanami zapalnymi.

Wybierając metody na usuwanie żylaków, niektóre z nich mogą być również bardziej inwazyjne niż w przypadku użycia lasera. Dotyczy to przede wszystkim klasycznej metody usuwania żylaków, czyli leczenia operacyjnego. Tego rodzaju zabieg najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Dużą zaletą jest fakt, że przy zastosowaniu tego rodzaju zabiegu, nie ma ograniczeń odnośnie wielkości żylaków, które można za pomocą tej metody usunąć. W przeciwieństwie do zabiegu wykonanego przy pomocy lasera, w tym przypadku pacjent musi ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Zalecane jest utrzymanie opatrunku około tydzień po operacji, aż do momentu ściągnięcia szwów. W tym czasie pacjent może normalnie się poruszać, lecz całkowitą sprawność odzyskuje po upływie 2-4 tygodni. Zalecane jest również, by w tym czasie unikał długotrwałego stania i siedzenia z opuszczonymi nogami. Po przeprowadzeniu takiego zabiegu, wskazane jest również korzystanie z pończochy uciskowej, przez okres nawet kilku miesięcy. Dzięki temu rana goi się w prawidłowy sposób i może to uchronić pacjenta przed nawrotami choroby.

Inne metody leczenia żylaków

Oprócz dwóch najpopularniejszych i najczęściej stosowanych metod, można wyróżnić jeszcze inne, które również z powodzeniem są obecnie stosowane.

Usuwanie żylaków metody:
– skleroterapia,
– miniflebektomia,
– flebogrif.

Mając na uwadze usuwanie żylaków metody przedstawione powyżej, mogą być stosowane jako alternatywa dla niektórych pacjentów.

Skleroterapia ma na celu usuwanie żylaków kończyn poprzez ich zasklepienie. Polega na iniekcji środka farmakologicznego. Jego celem jest obkurczenie i zasklepienie uszkodzonych naczyń.

Miniflebektomia polega na usuwaniu niewydolnych żył, poprzez wykonywanie mikronacięć w znieczuleniu miejscowym. Po wykonaniu nacięcia, wprowadzone zostaje specjalne narzędzie chirurgiczne i następuje wyciągnięcie żylaka oraz jego usunięcie.

Flebogrif to najnowocześniejsza metoda leczenia żylaków, jaką oferuje współczesna medycyna. Może być stosowana jako alternatywa do skleroterapii. W tym przypadku do wnętrza żyły również wstrzykuje się specjalny preparat obliterujący w postaci piany. To bardzo mało inwazyjny zabieg o wysokiej skuteczności leczenia. Pozwala na usunięcie niewydolności żylnej o o średnicy powyżej 7 mm.