Kurtki motocyklowe to niezbędne wyposażenie każdego motocyklisty

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon motocyklowy. Z roku na rok ilość jednośladów poruszających się po polskich drogach systematycznie rośnie. Sprawdź, w jaki sposób wybrać jeden z najważniejszyc elementów stroju motocyklisty czyli kurtki motocyklowe.

Dlaczego motocykle są takie popularne?

Do wzrostu liczby jednośladów na naszych drogach przyczyniła się także zmiana przepisów i umożliwienie kierowcom z kategorią B, poruszanie się motocyklami o pojemności nie przekraczającej 125 centymetrów sześciennych, bez konieczności zdobywania dodatkowych uprawnień. To sprawiło, że wielu kierowców zakupiło jednoślady, wyruszając w Polskę. Niestety wzrost liczby motocykli na drogach sprawił, że dochodzi do większej ilości wypadków z udziałem motocyklistów. Chociaż w większości przypadków winę za wypadek ponoszą kierowcy samochodów, największe obrażenia ponoszą właśnie kierujący jednośladami.

Zaopatrz się w odpowiedni strój

Dlatego też każdy właściciel motocykla, który zamierza wyjechać na drogę publiczną powinien zaopatrzyć się w odpowiedni kask i kombinezon. Kaski i kurtki motocyklowe są tak naprawdę jedyną barierą ochroną dla głowy i ciała w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego. Dlatego też wybierając sprzęt dla siebie nie należy oszczędzać. Tylko kaski i kurtki wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewnią solidna ochronę. Niestety, korzystanie z dobrej jakości materiałów powoduje, że sprzęt staje się drogi. Najwyższej klasy kaski i kurtki motocyklowe potrafią kosztować nawet po kilka tysięcy złotych. Oczywiście nie chodzi o to aby kupować najdroższe na rynku modele jeśli nas na nie nie stać. Kupując sprzęt do jazdy powinniśmy jednak zwrócić uwagę nie tylko na wygląd ale i na jego specyfikację. Przed zakupem zapytajmy sprzedawcę o to jakie systemy zabezpieczające posiada dany model kasku czy kurtki. Dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z ofertą i przeanalizowaniu dostępnego budżetu wybierzmy odpowiedni sprzęt. Na zdrowiu i własnym bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, dlatego należy wybierać mądrze.