Jak zaplanować niezapomniane przyjęcie urodzinowe?

Urodziny to wyjątkowy dzień. Jako dorośli nie przywiązujemy już to ich świętowania takiej wagi, jednak dla dzieci rocznica urodzin to najbardziej niezwykły dzień w roku, oczekiwany z wytęsknieniem i związany z wielkimi emocjami. Wychodząc więc naprzeciw oczekiwaniom dzieciaków warto przemyśleć i z należytym zaangażowaniem skupić się na przygotowaniu przyjęcia urodzinowego. O czym trzeba pamiętać, żeby impreza doskonale się udała a wszyscy wspominali ją z zadowoleniem? Podpowiadamy poniżej.

Od czego zacząć?

Urodziny dziecka to ważne wydarzenie nie tylko dla samego solenizanta, ale także dla całej rodziny i gości. Aby zorganizować je w możliwie najlepszy sposób należy zacząć od dokładnego zaplanowania wszystkich elementów. Trzeba dobrze się zastanowić, jakich gości chcemy zaprosić, co podać do jedzenia, jakie dodatkowe atrakcje i zabawy zorganizować dla dzieci.

Zostaje jeszcze lista prezentów do kupienia i możemy przygotowywać zaproszenia – najlepiej razem z przyszłym solenizantem. To ilu gości zostanie zaproszonych zależy w dużym stopniu od dziecka, jeśli nasz maluch nie najlepiej czuje się w bardzo dużych grupach, nie róbmy wielkiego przyjęcia, na które zaprosimy pół przedszkola. Inaczej jest, jeśli nasze dziecko jest duszą towarzystwa, wówczas możemy zorganizować kinder bal z prawdziwego zdarzenia.

Dekoracje

Jeśli chodzi o samo przyjęcie, możemy urządzić je w domu lub w specjalnej sali zabaw. Jeśli wybieramy pierwszą opcję, musimy pomyśleć także o wystroju. Obowiązkowe są balony, także te z liczbą lat. Najlepiej napełnić je helem, możemy to zrobić w punkcie usługowym lub wynająć butlę z gazem i napełnić je samodzielnie w domu. Balony będą robiły imponujące wrażenie pod sufitem. Możemy też uprościć sobie zadanie i przymocować balony do ścian i sufitów za pomocą specjalnych dwustronnych naklejek, które kupimy w sklepie papierniczym. Bez problemu odkleimy je od ścian po przyjęciu.

Skupmy się także na udekorowaniu stołu z przekąskami. Warto kupić jednorazowe sztućce i naczynia. Na rynku jest obecnie dostępna szeroka gama takich produktów, we wszystkich możliwych stylach i kolorach. Kubki, talerzyki, słomki do napojów – zaoszczędzi nam to sprzątania i będziemy mieli pewność, że dzieciaki niczego nie stłuką i nie zrobią sobie krzywdy. A dodatkowo nie musimy się przesadnie zajmować dekoracją stołu.

Dobrze aby wystrój miał jakiś motyw przewodni, niech wybierze go dziecko, w końcu to jego święto. Ostatnio hitem są motywy przewodnie z postaciami z bajek lub gier, kochanych i uwielbianych przez dzieci, np. Kraina Lodu (hit wśród dziewczynek) czy Angry Birds (numer jeden u chłopców).

Tort Angry Birds

Podstawą urodzinowego menu jest oczywiście tort. Dobrze aby nawiązywał on do głównego tematu. Na przykład tort Angry Birdshttp://tortyjakmarzenie.pl/pl/p/Tort-Angry-Birds/121 – będzie fantastyczną niespodzianką dla solenizanta oraz gości, zwłaszcza jeśli do ostatniego momentu uda się nam utrzymać go w tajemnicy. Oczywiście trudno samemu wykonać taki tort, bez problemu można go jednak zamówić w cukierni a nawet przez Internet. Oddając to w ręce specjalistów nie musimy się martwić czy ten najtrudniejszy i najważniejszy element się uda i zadowoli gości.

Tort Angry Birds może mieć różne smaki, jakie tylko sobie wymarzymy. A właściwie, jakie wymarzy sobie solenizant. Może być m.in. kajmakowy, śmietankowy, czy szwarcwaldzki. Możemy zamówić różne wielkości, zależnie od liczby gości, a nawet domówić do niego fontannę tortową lub specjalną świeczkę. Oczywiście urodziny to czas radości i świętowania, warto jednak spróbować choć część słodyczy wymienić na zdrowsze przekąski (suszone lub świeże owoce, kanapeczki czy sok zamiast słodzonych napojów).

Dodatkowe atrakcje

Choć tort Angry Birds będzie na pewno wyjątkową atrakcją, możemy również zaplanować dla dzieci dodatkowe gry i zabawy. Zaangażujmy w to solenizanta, będzie to dla niego dodatkowa radość i możliwość spędzenia wspólnie czasu. Poza tym będziemy mieli wówczas pewność, że atrakcje się spodobają. Jeśli planujemy jakieś konkursy dla dzieci, warto pomyśleć o skromnych nagrodach, które na pewno ucieszą zwycięzców i sprawią, że przyjęcie będzie jeszcze bardziej atrakcyjne.