Goście ze zwierzętami w hotelu – tak czy nie?

Coraz więcej osób pragnie podróżować ze swoimi zwierzętami. Właśnie dlatego wiele obiektów hotelowych rozważa wprowadzenie takiej opcji. To temat dość problematyczny – z jednej strony istnieje duże zapotrzebowanie na obiekty tego typu, z drugiej nie każdy gość będzie zadowolony, że w hotelu znajdują się czworonożni goście.

Czy zwierzak w hotelu jest problemem?

Zwierzę jest sporą odpowiedzialnością. Doskonale wie o tym każdy, kto posiada psa lub kota. Nie każdy może zostawić pupila pod opieką innej osoby. Hotele dla zwierząt, gdzie można oddać tymczasowo zwierzaka są zwykle bardzo drogie. Właśnie dlatego coraz więcej osób podróżuje ze swoimi zwierzętami. Mogłoby się wydawać, że dla hotelarzy jest to spory problem. Czy na pewno?

Możliwość trzymania zwierząt w hotelu nie jest rozwiązaniem idealnym. Oczywiste jest, że ma ono zarówno zalety, jak i wady. Wielkim plusem dla właścicieli obiektu będzie możliwość rozbudowania oferty. Z pewnością zyskamy nowe grono odbiorców. Biorąc pod uwagę, że hoteli umożliwiających trzymanie zwierząt jest relatywnie niewiele, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób zwiększymy swoje zyski. Pamiętajmy również, że miejsca przyjazne zwierzętom są bardzo pozytywnie odbierane. Wprowadzenie takiej opcji pozytywnie wpłynie na nasz wizerunek. Nasz hotel będzie wzbudza dobre skojarzenia, co jest znacznym wsparciem w drodze po sukces.

Zwierzęta w hotelu mogą być jednak dość problematyczne. Nie każdy gość będzie chciał przebywać w miejscu, gdzie są lub były zwierzęta. Nie możemy oczekiwać od naszych klientów tego, aby również kochali oni psy i koty. Warto również wspomnieć o tym, że na zachowanie zwierzęcia nie ma wpływu nawet właściciel. Może zdarzyć się tak, że kot w nowym miejscu będzie przeraźliwie miauczał, a pies będzie w nocy wył lub szczekał. Goście za ścianą z pewnością nie będą zadowoleni.

Pamiętajmy również o tym, że nie pozbędziemy się śladów zwierzęcia w ciągu jednego dnia. Osoby, które mają alergię na sierść nie będą mogły mieszkać w takim pokoju przynajmniej przez najbliższy miesiąc. Gruntowane sprzątanie wcale nie przyspieszy tego procesu. Nie zapominajmy również o tym, że pies lub kot może po prostu zniszczyć meble, ściany, czy też podłogę.

Zwierzak w hotelu – tak czy nie?

Pomimo tego, że zwierzęta mogą sprawić problem, to nowoczesny obiekt może dzięki nim wyłącznie zyskać. Z roku na rok coraz więcej osób zabiera na wyjazd pupila. Ilość takich osób będzie wyłącznie rosła. Jeśli chcemy wprowadzić taką funkcję, to najlepiej przeznaczmy kilka pokoi wyłącznie dla osób ze zwierzętami. Profesjonalne oprogramowanie dla hoteli pomoże nam sprawnie zarządzać kwaterami. Złym pomysłem jest to, aby pokoje dla osób ze zwierzętami oraz bez zwierząt były zlokalizowane blisko siebie. Należy więc zastanowić się, czy w naszym obiekcie jest wystarczająco dużo miejsca, aby racjonalnie rozplanować kwatery.
Oprogramowanie dla hoteli jest doskonałym narzędziem do tego, aby zarządzać rezerwacjami gości. Dzięki niemu nie dojdzie do pomyłki – osoba z alergią na sierść nie trafi do pokoju, w którym niedawno przebywał zwierzak. Funkcjonalne oprogramowanie dla hoteli będzie również pomocne dla osób zarządzających, czy też personelu.

Należy również stworzyć szczegółowy regulamin dla właścicieli zwierząt. Powinniśmy w nim wskazać m.in. ile czasu pupil może znajdować się w pokoju bez opieki, warunki wyprowadzania zwierzęcia (na smyczy i w kagańcu), brak możliwości wprowadzania zwierząt do części restauracyjnej oraz rekreacyjnej, a także wiele innych.